Мұғалімдер - №25 бастауыш мектебі Арал-Қыстақ http://25-merki.mektebi.kz/ ru Мұғалімдер - №25 бастауыш мектебі Арал-Қыстақ DataLife Engine «Оқу мақсатына сәйкес тапсырмаларды құрастыру және оның тиімді жолдары» тақырыбында аудандық семинар-практикум өткізілді. http://25-merki.mektebi.kz/o-detskom-sade/841-ou-masatyna-sjkes-tapsyrmalardy-rastyru-zhne-ony-timd-zholdary-tayrybynda-audandy-seminar-praktikum-tkzld.html http://25-merki.mektebi.kz/o-detskom-sade/841-ou-masatyna-sjkes-tapsyrmalardy-rastyru-zhne-ony-timd-zholdary-tayrybynda-audandy-seminar-praktikum-tkzld.html



Ағымды жылдың 1 желтоқсан күні мектепте шағын жинақталған мектептерге арналған  «Оқу мақсатына сәйкес тапсырмаларды құрастыру және оның тиімді жолдары» тақырыбында аудандық семинар-практикум өткізілді.

Мақсаты:

  • Оқу мақсатына сәйкес бағалау тапсырмаларын әзірлеудің тиімді жолдарымен таныстыру;
  • Бағалау тапсырмасының сапасын қалай қамтамасыз етуде мұғалімдердің бірлескен жұмысын ұйымдастыру бойынша бағыт-бағдар беру;
  • Оқыту кезінде оқу мақсаттарына қарай тапсырмаларды құру және оларды бағалау дағдыларын жетілдіру;

Күтілетін нәтиже:

  • Оқу мақсатына жету үшін тапсырмаларды/құралдарды анықтайды,формативті бағалау тәсілін жоспарлайды.

Өту орны:№ 25 бастауыш мектебі.Арал қыстақ ауылы


1

Семинарға тіркелу:

0815-0845




2

Семинардың ашылуы:

0845-0900


Меркі ауданының білім бөлімінің әдіскерлері:

1.Абенова Л.А.

2.Досмуханбетова З.М.

3

Сабақтарға қатысу:




Пәні      

Тақырыбы

Сыныбы 

Мұғалім

Уақыты


Әліппе

«Ө ө дыбысы және әрпі»

1

Иманбаева Нагима

0900-0945


Қазақ тілі

«Түбір мен қосымшаның жазылуы»

3

Алметова Алия

0950-1035


Әдебиеттік оқу

«Санамақ»

2

Сахова Шарапат

0950-1035



4

Психологиялық тренинг«Мәтінді әңгімелеу»

Г.Жасыбаева

1035-1050

5

Коучинг: «Бастауыш сынып сабағында оқу мақсатына жетудің тиімді жолдары»

Н.Иманбаева

1050-1120

6

Тәжірибе алмасу:«Оқу-тәрбие жоспарының орындалуы.Мектепішілік бақылау»

Г.Жасыбаева

1120-1200


Қорытындылау


1200-1240




]]>




Ағымды жылдың 1 желтоқсан күні мектепте шағын жинақталған мектептерге арналған  «Оқу мақсатына сәйкес тапсырмаларды құрастыру және оның тиімді жолдары» тақырыбында аудандық семинар-практикум өткізілді.

Мақсаты:

  • Оқу мақсатына сәйкес бағалау тапсырмаларын әзірлеудің тиімді жолдарымен таныстыру;
  • Бағалау тапсырмасының сапасын қалай қамтамасыз етуде мұғалімдердің бірлескен жұмысын ұйымдастыру бойынша бағыт-бағдар беру;
  • Оқыту кезінде оқу мақсаттарына қарай тапсырмаларды құру және оларды бағалау дағдыларын жетілдіру;

Күтілетін нәтиже:

  • Оқу мақсатына жету үшін тапсырмаларды/құралдарды анықтайды,формативті бағалау тәсілін жоспарлайды.

Өту орны:№ 25 бастауыш мектебі.Арал қыстақ ауылы


1

Семинарға тіркелу:

0815-0845




2

Семинардың ашылуы:

0845-0900


Меркі ауданының білім бөлімінің әдіскерлері:

1.Абенова Л.А.

2.Досмуханбетова З.М.

3

Сабақтарға қатысу:




Пәні      

Тақырыбы

Сыныбы 

Мұғалім

Уақыты


Әліппе

«Ө ө дыбысы және әрпі»

1

Иманбаева Нагима

0900-0945


Қазақ тілі

«Түбір мен қосымшаның жазылуы»

3

Алметова Алия

0950-1035


Әдебиеттік оқу

«Санамақ»

2

Сахова Шарапат

0950-1035



4

Психологиялық тренинг«Мәтінді әңгімелеу»

Г.Жасыбаева

1035-1050

5

Коучинг: «Бастауыш сынып сабағында оқу мақсатына жетудің тиімді жолдары»

Н.Иманбаева

1050-1120

6

Тәжірибе алмасу:«Оқу-тәрбие жоспарының орындалуы.Мектепішілік бақылау»

Г.Жасыбаева

1120-1200


Қорытындылау


1200-1240




]]>
admin Fri, 01 Dec 2023 16:51:01 +0600
Кезекті педагогикалық кеңес өткізілді http://25-merki.mektebi.kz/o-detskom-sade/administraciya/786-kezekt-pedagogikaly-kees-tkzld.html http://25-merki.mektebi.kz/o-detskom-sade/administraciya/786-kezekt-pedagogikaly-kees-tkzld.html

Мектептің оқу-тәрбие жоспарына сай 2023 жылдың қараша күні кезекті   педагогикалық кеңес өтті.Педагогикалық кеңестің жоспарының негізінде күн тәртібінде  төменгідей мәселелер қаралды:

  1. І тоқсан қорытындысы мен мемлекеттік білім стандарты талаптарының пәндер бойынша орындалуы жағдайы,білім сапасының мониторингісі.
  2. І тоқсан бойынша БЖБ,ТЖБ жұмыстарының қорытындысы
  3. 1-ші сынып оқушыларының жаңа білім беру жағдайларына бейімделуі, әліппе оқыту мен математика пәндерінің оқытылу жағдайы.2-4 сынып оқушыларының дәптерлерінің жүргізілу барысы

    4.Тамақтану сапасына мониторинг жүргізу жөніндегі комиссия   жұмысының қорытындысы.


      Педкеңесте барлық мәселелер қаралды,анықтамалар оқылып,тиісті педагогтарға ескертулер мен ұсыныстар  жасалынды,педкеңестің қаулысы шығарылды.

Хаттамасы жазылды,анықтамалар жинақталды.

]]>

Мектептің оқу-тәрбие жоспарына сай 2023 жылдың қараша күні кезекті   педагогикалық кеңес өтті.Педагогикалық кеңестің жоспарының негізінде күн тәртібінде  төменгідей мәселелер қаралды:

  1. І тоқсан қорытындысы мен мемлекеттік білім стандарты талаптарының пәндер бойынша орындалуы жағдайы,білім сапасының мониторингісі.
  2. І тоқсан бойынша БЖБ,ТЖБ жұмыстарының қорытындысы
  3. 1-ші сынып оқушыларының жаңа білім беру жағдайларына бейімделуі, әліппе оқыту мен математика пәндерінің оқытылу жағдайы.2-4 сынып оқушыларының дәптерлерінің жүргізілу барысы

    4.Тамақтану сапасына мониторинг жүргізу жөніндегі комиссия   жұмысының қорытындысы.


      Педкеңесте барлық мәселелер қаралды,анықтамалар оқылып,тиісті педагогтарға ескертулер мен ұсыныстар  жасалынды,педкеңестің қаулысы шығарылды.

Хаттамасы жазылды,анықтамалар жинақталды.

]]>
admin Fri, 03 Nov 2023 11:26:48 +0600
"Төрт тоқсан-төрт өнер" жобасының аясында поэзия байқауы өткізілді. http://25-merki.mektebi.kz/o-detskom-sade/dstemelk-zhmystar/842-trt-tosan-trt-ner-zhobasyny-ajasynda-pojezija-bajauy-tkzld.html http://25-merki.mektebi.kz/o-detskom-sade/dstemelk-zhmystar/842-trt-tosan-trt-ner-zhobasyny-ajasynda-pojezija-bajauy-tkzld.html "Төрт тоқсан-төрт өнер" жобасының аясында поэзия байқауы өткізілді. Байқау жеңімпазы болып 2-ші сынып оқушысы Лесбек Еркемай атанды.Барлық қатысушыларға мақтау қағаздары мен алғыс хаттар табыс етілді.]]> "Төрт тоқсан-төрт өнер" жобасының аясында поэзия байқауы өткізілді. Байқау жеңімпазы болып 2-ші сынып оқушысы Лесбек Еркемай атанды.Барлық қатысушыларға мақтау қағаздары мен алғыс хаттар табыс етілді.]]> admin Fri, 20 Oct 2023 17:36:04 +0600 Оқу-жаттығуы өткізілді. http://25-merki.mektebi.kz/o-detskom-sade/prepodavateli/676-ou-zhattyuy-tkzld.html http://25-merki.mektebi.kz/o-detskom-sade/prepodavateli/676-ou-zhattyuy-tkzld.html 12.05.2023 жылы мектепте оқу-жаттығулары өткізілді.Жаттығулар аясында мектеп персоналына,оның ішінде қарауылдарға,вахтер қызметкерлеріне нұсқау берілді.Қызметкерлер мен оқушыларды эвакуациялау жаттығуы ұйымдастырылды.]]> 12.05.2023 жылы мектепте оқу-жаттығулары өткізілді.Жаттығулар аясында мектеп персоналына,оның ішінде қарауылдарға,вахтер қызметкерлеріне нұсқау берілді.Қызметкерлер мен оқушыларды эвакуациялау жаттығуы ұйымдастырылды.]]> admin Fri, 12 May 2023 23:49:05 +0600 «Шығармашыл педагог – 2023 » олимпиадасының жеңімпаздары http://25-merki.mektebi.kz/o-detskom-sade/dstemelk-zhmystar/560-shyarmashyl-pedagog-2023-olimpiadasyny-zhempazdary.html http://25-merki.mektebi.kz/o-detskom-sade/dstemelk-zhmystar/560-shyarmashyl-pedagog-2023-olimpiadasyny-zhempazdary.html «U-STUDY» аймақтық тестілеу орталығы және Білім педагогикалық
 шығармашылық орталығының ұйымдастыруымен 2023 жылдың қаңтар
 айында Қазақстанның бүкіл педагогтеріне арналған
 «Шығармашыл педагог – 2023 » атты біліктілігін арттыру мақсатында
 педагогтардың олимпиадасын
а мектеп ұстаздары белсенді қатысып өздерінің шеберлігін көрсеткен үшін І дәрежелі дипломмен марапатталды.Олар бастауыш сынып мұғалімдері Жасыбаева Галия Баймахановна,Алметова Алия Алиевна,Алдебаева Багдат Оразбайевна,Иманбаева Нагима Достаевна.


]]>
«U-STUDY» аймақтық тестілеу орталығы және Білім педагогикалық
 шығармашылық орталығының ұйымдастыруымен 2023 жылдың қаңтар
 айында Қазақстанның бүкіл педагогтеріне арналған
 «Шығармашыл педагог – 2023 » атты біліктілігін арттыру мақсатында
 педагогтардың олимпиадасын
а мектеп ұстаздары белсенді қатысып өздерінің шеберлігін көрсеткен үшін І дәрежелі дипломмен марапатталды.Олар бастауыш сынып мұғалімдері Жасыбаева Галия Баймахановна,Алметова Алия Алиевна,Алдебаева Багдат Оразбайевна,Иманбаева Нагима Достаевна.


]]>
admin Mon, 30 Jan 2023 15:28:07 +0600
"Балалар әлемі" жобасы шеңберінде Республикалық балалар оқуы байқауының жеңімпазы-Алпысбай Іңкәр http://25-merki.mektebi.kz/oua-shtar-mektep/517-balalar-lem-zhobasy-shebernde-respublikaly-balalar-ouy-bajauyny-zhempazy-alpysbaj-kr.html http://25-merki.mektebi.kz/oua-shtar-mektep/517-balalar-lem-zhobasy-shebernde-respublikaly-balalar-ouy-bajauyny-zhempazy-alpysbaj-kr.html
]]>

]]>
admin Mon, 07 Nov 2022 11:58:08 +0600
1 сынып оқушыларының мектепке бейімделуі жөніндегі Ш.Сахованың есебі http://25-merki.mektebi.kz/o-detskom-sade/dstemelk-zhmystar/441-1-synyp-oushylaryny-mektepke-bejmdelu-zhnndeg-shsahovany-eseb.html http://25-merki.mektebi.kz/o-detskom-sade/dstemelk-zhmystar/441-1-synyp-oushylaryny-mektepke-bejmdelu-zhnndeg-shsahovany-eseb.html


Қазіргі заманда 6 жасар балаларды мектепке оқытуға дайындау өзекті мәселелердің бірі болып табылады. Алты жасар баланың алғаш рет мектепке келуі — балаға да және оның ата - анасына да өте жауапкершілікті кезең болып саналады. Оқу әрекетіне еш ауыртпалықсыз әрі табысты кірісіп кету үшін баланың дені сау және жан - жақты даярланған болуы қажет. Осыған орай мен оқушылардың мектепке, оқу үрдісіне тез бейімделуін қатаң бақыладым.
 
 Биылғы 2022 - 2023 оқу жылында 1  сыныпта 12 оқушы болды. Соның ішінде 6 -уы қыз бала, 6-уы ұл бала. 11 оқушы осы мектептің даярлық тобында болған, 1 оқушы үйде тәрбиеленген. Оқушылардың басым бөлігі осы мектептің оқушылары болғандықтан олармен тіл табысу қиын болған жоқ. Өйткені мен бұл сыныпта жұмыс істегенмін. Бірақ оқушылар мектепке әртүрлі деңгейдегі дайындықпен келді. Бірақ басқа 1 бала үшін мектепке, оның тәртібі мен талаптарына, мұғалімге бейімделу сәл қиындық туғызды. Өйткені таныс емес мұғалім, оқушылар және орта. Әдетте мектепке бейімделудің 4 деңгейі болады: жоғары, орта, төмен және өте төмен. Менің оқушыларым менің тәртібім мен менің талаптарыма үйрене бастады.
 Баланы мектепке бейімдеу процесі өте жан-жақты және ересектерден үнемі бақылау мен түзетуді қажет етеді. Оның ағымының жүйелілігін қамтамасыз ету үшін әртүрлі іс-шараларды қамтитын кешенді құжат әзірлеу қажет, олардың ішінде ең бастысы:

-диагностика;

-балалармен бейімделу және түзету сабақтары;

-ата-аналармен жұмыс.

  • Екі апта бойы мен бақыдау жүргіздім.Бақылау нәтижесі қай бала бейімделуге оңай көнеді,қанша бала қиындық туғызатындарды анықтау.12 баланың 8-і оңай бейімделуге белгілі болды,4-уі қиындау болды.Екінші кезеңде балалармен түзету жұмыстары жүргізілді,сабақ барысында «Үйлер» әдістемесі»,«Баспалдақ» әдістемесі,«Адам суреті» сурет салу әдістемесі арқылы жоғары, орта, төмен және өте төмен топтарын белгілеп алдым.Партаға отырғызу кезінде жоғары тобындағы оқушылар мен төмен тобындағы баламен отырғызуды жөн көрдім.

      Ата - аналармен өткізілген сынып жиналысында, мектеп ішілік жалпы жиналыста оқушының мектепке бейімделуі жайлы көп сөз қозғалған болды. Сондықтан ата - аналармен де тығыз жұмыс жүргізілді. Оқудың алғашқы аптасында - ақ кейбір оқушылар өздерін әлі оқушы сезіне қоймады. Өздерін даярлық сыныптағыдай сезініп, іс - әрекеттер жасай бастады. Тек оқудың 5 - 6 апталарында жұмысқа қабілеттілік көрсеткіштері тұрақты бола бастайды және біртіндеп жоғарылайды. Оқумен байланысты барлық жүктемеге қатысты тұрақты бейімделу басталды. Оқу жүктемесіне ағзаның физиологиялық бейімделуі қиын кезең болғанымен, ол оқудың 5 - 6 апталарында аяқтала бастады.
     «Мектеп күйзелісі» - бұл баланың мектепке баруымен байланысты психикалық күйінің бұзылуы сияқты жылау, мектепке барғым келмейді деген оқушылар тарапынан қылықтар болған емес.

 Балалардың ішінен мектепке бейімделу ауыр, қиын болған балалар болған жоқ. Мұнда денсаулық жағдайының бұзылуы оқу жылының басында 2  оқушыда ғана болды.
 
 Менің ойымша менің оқушыларымның бейімделудің ауыр болған жоқ. Бірақ бастапқы бетте жаңартылған бағдарлама бойынша оқушылардың оқу тәртібі және оқу жүктемесі аса ауыр болды. Тіпті мен үшін де. Денсаулық жағдайына байланысты кейбір оқушылардың бейімделуі қиын болатын шығар. Менің оқушыларымның арасында денсаулығында кінәраты бар оқушылар болған жоқ. Барлық оқушылар денсаулық тобының негізгі тобында.
 Сырттан келген 1 оқушы сынып ұжымына тез үйренісіп кетті.Мектепішілік іс-шараларға белсенді қатыса бастады:тақпақ айту,би билеу,басқа сынып оқушыларды тыңдай білуге дағдыланғандарын байқадым. 
 Қазіргі таңда менің оқушыларым мектепке бейімделіп болды деген ойдамын. Алғашқы уақытта мен тек оларға сапалы білім мен тәрбие беруде көп жұмыс жасаймын деген ойдамын. Себебі білімді, тәрбиелі оқушылар мұғалімінің мәртебесі мен мақтанышы.
 

 
 

]]>


Қазіргі заманда 6 жасар балаларды мектепке оқытуға дайындау өзекті мәселелердің бірі болып табылады. Алты жасар баланың алғаш рет мектепке келуі — балаға да және оның ата - анасына да өте жауапкершілікті кезең болып саналады. Оқу әрекетіне еш ауыртпалықсыз әрі табысты кірісіп кету үшін баланың дені сау және жан - жақты даярланған болуы қажет. Осыған орай мен оқушылардың мектепке, оқу үрдісіне тез бейімделуін қатаң бақыладым.
 
 Биылғы 2022 - 2023 оқу жылында 1  сыныпта 12 оқушы болды. Соның ішінде 6 -уы қыз бала, 6-уы ұл бала. 11 оқушы осы мектептің даярлық тобында болған, 1 оқушы үйде тәрбиеленген. Оқушылардың басым бөлігі осы мектептің оқушылары болғандықтан олармен тіл табысу қиын болған жоқ. Өйткені мен бұл сыныпта жұмыс істегенмін. Бірақ оқушылар мектепке әртүрлі деңгейдегі дайындықпен келді. Бірақ басқа 1 бала үшін мектепке, оның тәртібі мен талаптарына, мұғалімге бейімделу сәл қиындық туғызды. Өйткені таныс емес мұғалім, оқушылар және орта. Әдетте мектепке бейімделудің 4 деңгейі болады: жоғары, орта, төмен және өте төмен. Менің оқушыларым менің тәртібім мен менің талаптарыма үйрене бастады.
 Баланы мектепке бейімдеу процесі өте жан-жақты және ересектерден үнемі бақылау мен түзетуді қажет етеді. Оның ағымының жүйелілігін қамтамасыз ету үшін әртүрлі іс-шараларды қамтитын кешенді құжат әзірлеу қажет, олардың ішінде ең бастысы:

-диагностика;

-балалармен бейімделу және түзету сабақтары;

-ата-аналармен жұмыс.

  • Екі апта бойы мен бақыдау жүргіздім.Бақылау нәтижесі қай бала бейімделуге оңай көнеді,қанша бала қиындық туғызатындарды анықтау.12 баланың 8-і оңай бейімделуге белгілі болды,4-уі қиындау болды.Екінші кезеңде балалармен түзету жұмыстары жүргізілді,сабақ барысында «Үйлер» әдістемесі»,«Баспалдақ» әдістемесі,«Адам суреті» сурет салу әдістемесі арқылы жоғары, орта, төмен және өте төмен топтарын белгілеп алдым.Партаға отырғызу кезінде жоғары тобындағы оқушылар мен төмен тобындағы баламен отырғызуды жөн көрдім.

      Ата - аналармен өткізілген сынып жиналысында, мектеп ішілік жалпы жиналыста оқушының мектепке бейімделуі жайлы көп сөз қозғалған болды. Сондықтан ата - аналармен де тығыз жұмыс жүргізілді. Оқудың алғашқы аптасында - ақ кейбір оқушылар өздерін әлі оқушы сезіне қоймады. Өздерін даярлық сыныптағыдай сезініп, іс - әрекеттер жасай бастады. Тек оқудың 5 - 6 апталарында жұмысқа қабілеттілік көрсеткіштері тұрақты бола бастайды және біртіндеп жоғарылайды. Оқумен байланысты барлық жүктемеге қатысты тұрақты бейімделу басталды. Оқу жүктемесіне ағзаның физиологиялық бейімделуі қиын кезең болғанымен, ол оқудың 5 - 6 апталарында аяқтала бастады.
     «Мектеп күйзелісі» - бұл баланың мектепке баруымен байланысты психикалық күйінің бұзылуы сияқты жылау, мектепке барғым келмейді деген оқушылар тарапынан қылықтар болған емес.

 Балалардың ішінен мектепке бейімделу ауыр, қиын болған балалар болған жоқ. Мұнда денсаулық жағдайының бұзылуы оқу жылының басында 2  оқушыда ғана болды.
 
 Менің ойымша менің оқушыларымның бейімделудің ауыр болған жоқ. Бірақ бастапқы бетте жаңартылған бағдарлама бойынша оқушылардың оқу тәртібі және оқу жүктемесі аса ауыр болды. Тіпті мен үшін де. Денсаулық жағдайына байланысты кейбір оқушылардың бейімделуі қиын болатын шығар. Менің оқушыларымның арасында денсаулығында кінәраты бар оқушылар болған жоқ. Барлық оқушылар денсаулық тобының негізгі тобында.
 Сырттан келген 1 оқушы сынып ұжымына тез үйренісіп кетті.Мектепішілік іс-шараларға белсенді қатыса бастады:тақпақ айту,би билеу,басқа сынып оқушыларды тыңдай білуге дағдыланғандарын байқадым. 
 Қазіргі таңда менің оқушыларым мектепке бейімделіп болды деген ойдамын. Алғашқы уақытта мен тек оларға сапалы білім мен тәрбие беруде көп жұмыс жасаймын деген ойдамын. Себебі білімді, тәрбиелі оқушылар мұғалімінің мәртебесі мен мақтанышы.
 

 
 

]]>
admin Mon, 31 Oct 2022 01:14:36 +0600
Жас мамандармен жұмыс http://25-merki.mektebi.kz/o-detskom-sade/dstemelk-zhmystar/411-zhas-mamandarmen-zhmys.html http://25-merki.mektebi.kz/o-detskom-sade/dstemelk-zhmystar/411-zhas-mamandarmen-zhmys.html

          Мектепте жас мамандармен жұмыс жоспарына сай 2022 жылдың 

27 қазан күні биылғы оқу жылында келген жас мамандар Б.Алдебаева және Д.Дауеловамен бірінші тоқсан аралығында  жүргізілген жұмыстардың қорытындысы жасалынды.Тоқсан басында жұмыс жоспары құрылып,педкеңесте бекітілді. Жас мамандармен сұхбаттасып мектептің жұмыс режимімен және ішкі тәртібімен таныстырылды,ҰМЖ және ҚМЖ құрастырылуы бойынша әдістемелік көмек берілді.Жаңа оқу жылындағы балдық жүйенің шкаласымен таныстырылып,күнделік жүйесінде дұрыс жұмыс жүргізу әрекеттері бақылауда болды.

     Жұмыс барысында кездескен қиындықтарын анықтау арқылы кәсіби шебірлігінің деңгейін саралау жүргізіліп,өзіндік даму тақырыптары анықталды. Жас маманмен оқушының дәптерімен,күнделігімен, жеке іс қағаздарымен қалай жұмыс істеу қажет екенін талқылау жасалынды.Жаңартылған білім беру бағдарламасы бойынша оқыту формасы мен түрлерінің сабақ барысында қолданылуына саралау жүргізілді.

       Жас маманға І- тоқсандық қорытынды шығару бойынша,жиынтық бағалау қорытындысын жасау,есеп тапсыруға бағыт-бағдар берілді.Жиынтық бағалауды жинақтап, оқу жетістіктерін критериалды бағалау үлгісін толтыруын қадағалау үнемі жүргізіліп тұрды.

Тоқсан ішіндегі жіберілген кемшіліктер ескертіліп,алдағы уақытта сапалы жұмыс жүргізуге кеңес берілді.


]]>

          Мектепте жас мамандармен жұмыс жоспарына сай 2022 жылдың 

27 қазан күні биылғы оқу жылында келген жас мамандар Б.Алдебаева және Д.Дауеловамен бірінші тоқсан аралығында  жүргізілген жұмыстардың қорытындысы жасалынды.Тоқсан басында жұмыс жоспары құрылып,педкеңесте бекітілді. Жас мамандармен сұхбаттасып мектептің жұмыс режимімен және ішкі тәртібімен таныстырылды,ҰМЖ және ҚМЖ құрастырылуы бойынша әдістемелік көмек берілді.Жаңа оқу жылындағы балдық жүйенің шкаласымен таныстырылып,күнделік жүйесінде дұрыс жұмыс жүргізу әрекеттері бақылауда болды.

     Жұмыс барысында кездескен қиындықтарын анықтау арқылы кәсіби шебірлігінің деңгейін саралау жүргізіліп,өзіндік даму тақырыптары анықталды. Жас маманмен оқушының дәптерімен,күнделігімен, жеке іс қағаздарымен қалай жұмыс істеу қажет екенін талқылау жасалынды.Жаңартылған білім беру бағдарламасы бойынша оқыту формасы мен түрлерінің сабақ барысында қолданылуына саралау жүргізілді.

       Жас маманға І- тоқсандық қорытынды шығару бойынша,жиынтық бағалау қорытындысын жасау,есеп тапсыруға бағыт-бағдар берілді.Жиынтық бағалауды жинақтап, оқу жетістіктерін критериалды бағалау үлгісін толтыруын қадағалау үнемі жүргізіліп тұрды.

Тоқсан ішіндегі жіберілген кемшіліктер ескертіліп,алдағы уақытта сапалы жұмыс жүргізуге кеңес берілді.


]]>
admin Thu, 27 Oct 2022 14:29:38 +0600
"Қыран елім-Қазақстаным" тақырыбында диктант жазу ұйымдастырылды. http://25-merki.mektebi.kz/o-detskom-sade/prepodavateli/440-yran-elm-azastanym-tayrybynda-diktant-zhazu-jymdastyryldy.html http://25-merki.mektebi.kz/o-detskom-sade/prepodavateli/440-yran-elm-azastanym-tayrybynda-diktant-zhazu-jymdastyryldy.html 2022 жылдың 20 қазан күні Республика күніне орай оқушылар арасында "Қыран елім-Қазақстаным" тақырыбында диктант жазу ұйымдастырылды.Диктант жазудың мақсат,міндеттер:Республика күнінің маңызын ұғындыру,оқушылардың бойына "Мәңгілік Ел" жалпыұлттық патриоттық идеясының құндылықтарын сіңіру.Отанға деген сүйіспеншілігін ояту,елін,жерін қадірлей білуге үйрету.

]]>
2022 жылдың 20 қазан күні Республика күніне орай оқушылар арасында "Қыран елім-Қазақстаным" тақырыбында диктант жазу ұйымдастырылды.Диктант жазудың мақсат,міндеттер:Республика күнінің маңызын ұғындыру,оқушылардың бойына "Мәңгілік Ел" жалпыұлттық патриоттық идеясының құндылықтарын сіңіру.Отанға деген сүйіспеншілігін ояту,елін,жерін қадірлей білуге үйрету.

]]>
admin Thu, 20 Oct 2022 00:11:13 +0600
"Қазақ даласының қайсар қызы-Мәншүк Маметова" http://25-merki.mektebi.kz/o-detskom-sade/prepodavateli/456-aza-dalasyny-ajsar-yzy-mnshk-mametova.html http://25-merki.mektebi.kz/o-detskom-sade/prepodavateli/456-aza-dalasyny-ajsar-yzy-mnshk-mametova.html        Оқушылардың Жеңіс күні туралы білімдерін кеңейту,Ұлы Отан соғысы туралы, қазақтың батыр қызы Мәншүк Мәметованың өмірі мен ерлігі, елімізді қорғаған батыр аталарымыз бен апаларымыздың батырлығы жайында білім беру. Оларды өлеңді түсініп, мәнерлеп оқуға қалыптастыру.Оқушыларды Отанын сүюге, өз елінің патриоты болуға тәрбиелеу мақсатында М.Маметованың 100 жылдығына орай тәрбие сағаты өткізілді.Сабақ барысында Мәншук туралы бейнежазба көрсетілді,«Әрқашан күн сөнбесін!» тақырыбына сурет салу арқылы оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту бойынша жұмыс түрі қолданды.
 Көрсетілген бейнежазба арқылы оқушылар постер құрастырып,қорғай білді.


]]>
       Оқушылардың Жеңіс күні туралы білімдерін кеңейту,Ұлы Отан соғысы туралы, қазақтың батыр қызы Мәншүк Мәметованың өмірі мен ерлігі, елімізді қорғаған батыр аталарымыз бен апаларымыздың батырлығы жайында білім беру. Оларды өлеңді түсініп, мәнерлеп оқуға қалыптастыру.Оқушыларды Отанын сүюге, өз елінің патриоты болуға тәрбиелеу мақсатында М.Маметованың 100 жылдығына орай тәрбие сағаты өткізілді.Сабақ барысында Мәншук туралы бейнежазба көрсетілді,«Әрқашан күн сөнбесін!» тақырыбына сурет салу арқылы оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту бойынша жұмыс түрі қолданды.
 Көрсетілген бейнежазба арқылы оқушылар постер құрастырып,қорғай білді.


]]>
admin Wed, 19 Oct 2022 13:18:44 +0600